THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

Δευτέρα 28 Φεβρουαρίου 2011

Ήττα υποβιβασμού!!!

Οδυνηρή ήττα με 1-0 γνώρισε η ομάδα μας(παρουσία 120 οπαδών που ακολούθησαν και εκεί την ομάδα) στην Κατερίνη από τον μετριότατο Πιερικό και σε συνδυασμό με την νίκη του Ιωνικού στην Ηλιούπολη η βαθμολογική θέση της ΑΣΑ επιδεινώθηκε αισθητά. Η ομάδα έπαιξε καλά στο πρώτο ημίχρονο καθώς περιόρισε αρκετά τον Πιερικό ,στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ όλη περιμέναμε να δούμε την ίδια αγωνιστική φιλοσοφία από την ομάδα μας αδικαιολόγητα η ΑΣΑ κλείστηκε πίσω στην αρχή της επανάληψης με αποτέλεσμα να έρθει το 1-0.Απο εκεί και πέρα τα πράγματα ήταν πάρα πολύ δύσκολα η ομάδα μας πίεσε αλλα δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα(πράγμα που θα μπορούσε να κάνει ο Πιερικός με το πέναλτι που κέρδισε αλλά αποκρούστηκε από τον Καρακώστα) και να φέρει το ματς στα ίσα. Από εδώ και πέρα η ομάδα θα πρέπει να υπερέβη εαυτών(αρχής γενομένης από το επόμενο ματς με τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ) για να πετύχει το στόχο της.